Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Öğrenmenin yaşı kesinlikle yoktur.Kişi antrenörüne bağlı kalıp derslere devamlılık gösterirse kısa zamanda verimli sonuç alacaktır.
Öncelikle braşın içerisinden gelen ve antrenörlük belgesini okuduğu okuldan alan antrenörlerden almanızda fayda var.Ayrıca braş olarak çok küçük yaş grupları ile ilgilenip birebir iletişimde olduğundan pedagojik formasyonu olmasına da dikket etmek gerekir.
Kişinin öğrenim becerisine, hareketleri uygulamadaki vücut kontrolüne bağlı olarak doğru eğitmen eşliğinde kısa sürede yüzme ya da suyun üstünde durabilmesi mümkündür.Eğer hiç yüzme bilmiyorsak su ortamında denizde veya havuzda yeteri kadar zaman geçirmediysek bu süreç biraz daha uzayabilir.Ortalama bir kişi 8-10 derste suyun üzerinde kalabilir, kulaç atarak suda ilerleme yapabilmektedir.
Gözlük kullanımı kişinin suyun içerisinde gözlerini rahatlıkla açabilmesi, etrafını net bir şekilde görebilmesi su korkusu olan bireylerin yada çocukların kendini rahatlatabilmesi için gözlük kullanımı çok önemlidir.
Yüzme dersleri ya da herhangi bir spor dersleri uygulamaya dayalı olduğu için hocanın sizinle ilgilenmesi gerekir ve ders birebir olmalıdır.Grup derslerinde kişi sayısının kalabalık ve fazla olmasından dolay hocanızın sizinle ilgileneceği süre doğal olarak kısa olacaktır. Özellikle su fobisi olan bir birey kesinlikle özel ders almalıdır.
Su korkusu; kişi deniz yada su ortamında daha önce hiç bulunmadıysa, bu ortamlarda herhangi bir kazaya yada kötü bir anıya tanıklık ettiyse suya karşı önyargı oluşmaktadır.Bu ön yargı yaşanan olumsuz olayın aynısını yaşamaya, içinde bulunan deniz veya havuz ortamından uzaklaşmasına sebep olmaktadır.Bu korkuyu yenmek tabiki mümkündür. Eğitmen eşliğinde doğru sıralamayla uygun bir yaklaşımla basit hareketlerle yenmek mümkündür.
Yüzme dersleri bir çocuğun tuvalet eğitimini tamamlaması akabinde başlatılabilir.4 yaş grubu ve daha küçük yaş grubu yüzme dersleri genellikle çocukların suyu sevmesi ve ortama uygunluk sağlaması varsa su korkusunu basit ölçüde yenilmesi hedeflenmektedir.Çoğunlukla oyun ve eğlence amaçlı çalışmalar yapılmaktadır.